POMPA SCHEDULİNG

Pompa istasyonunda parelel çalışan  her pompanın debi, basınç, sıcaklık ve enerji değerleri özel patentli hassas sensörler ile ölçülür ve fabrika pompa performans eğrilerine göre verimlerinin tespiti yapılır.

 

Bu sayede hangi pompanın % olarak verimi, enerji maliyeti ve peformansı ölçülerek pompa kombinasyonları belirlerin. Verimli çalışan pompalar devrede bırakılarak , düşük verimli pompalar devre dışı bırakılır.

 

Ölçüm sonrası belirtilen çalışma kombinasyonu ile çalıştırılan pompalarda tasarruf etmeye başlanır. Bu değerler %20 lere kadar ulaşmaktadır. Bu ölçümde hem verimli pompalar birlikte çalıştırılır, hemde bakım ihtiyacı olan, verimsiz çalışan pompalar belirlenir, bakımı ve kaplama vb tasarrufa yönelik iyilestirme müdahaleleri yapılır. 

( bu yöntemde düz mesafe, dirsekten uzak vb koşullar aranmaz, hemen pompa giriş çıkışlarından ölçüm sensorleri ile kablosuz olarak sonuçlar alınır. )elik müdahaleleri yapılır. ( bu yöntemde düz mesafe, dirsekten uzak vb koşullar aranmaz, hemen pompa giriş çıkışlarından ölçüm sensorleri ile kablosuz olarak sonuçlar alınır. )

© 2018 by RECTON. Proudly created with Entesarydesign